November 2011

Käesolev uudiskiri võtab kokku viimased sündmused korruptsioonivastases tegevuses ning annab põgusa ülevaate ka Transparency International´i olulisematest uudistest.

Ühingus toimunud

Kõige tõenäolisemad altkäemaksu andjad on Venemaa ettevõtted  

2. novembril rahvusvahelise korruptsioonivastase liikumise Transparency Internationali poolt avalikustatud altkäemaksuandjate indeksi järgi on Venemaa ja Hiina päritolu ettevõtjate puhul risk altkäemaksu maksmiseks välismaal kõige suurem.

Koolitusseminarid teemal "Korruptsiooni ennetamine kohalikus omavalitsuses"

Ühing Korruptsioonivaba Eesti ootab kohalike omavalitsuste esindajaid koolitusseminarile „Korruptsiooni ennetamine kohalikus omavalitsuses“, mille eesmärgiks on pakkuda praktilisi juhised korruptsiooni äratundmiseks ning ennetamiseks.

 

Transparency Internationalist

G20 tippkohtumine: Lubatud läbipaistvusmehhanismid tuleb jõustada saavutamaks tõelist mõju

G20 tippkohtumisel arutleti koostöö märkimisväärse tõhustamise vajaduse üle tõkestamaks rahvusvaheliste ettevõtete maksudest kõrvalehoidmist.

Kodanikuühiskonna esindajad jäeti ÜRO korruptsioonivastasel tippkohtumisel ukse taha

Marokos toimunud ÜRO korruptsioonivastasel tippkohtumisel otsustasid valitsused kodanikuühiskonna esindajad ainsa tõeliselt rahvusvahelise korruptsioonivastase konventsiooni (UNCAC) jõustamises protsessist kõrvale jätta. Valitsuste otsus mitte kaasata kodanikuühiskonda kriitilisel perioodil, mil konventsioon on väljatöötamisel ja ülevaatamisel, on kahetsusväärne. 

 

Teised korruptsioonist

Uus korruptsioonivastase seaduse eelnõu sai valmis, Justiitsministeerium 09.11.2011

Justiitsministeerium saatis täna teisele kooskõlastusringile muudetud korruptsioonivastase seaduse eelnõu, mis suurendab avaliku sektori läbipaistvust ning tõhustab huvide deklareerimise süsteemi.

Esmakordselt Eestis uuriti korruptsiooniriske tervishoiusektoris, Justiitsministeerium 08.11.2011

Justiitsministeeriumi ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE koostöös valmis Eesti esimene tervishoiusektori korruptsiooni käsitlev uuring „Tervishoiusüsteemi pettused ja korruptsiooniriskid“.