Kreeklastel pole enam raha suurte altkäemaksude maksmiseks

01.08.2012

Viimaste aastate majanduskriis ei ole korruptsiooni Kreekas iseenesest vähendanud, kuid see on alandanud korruptsiooni hinda, ütles avaliku sektori kuritarvitusi uuriv ametnik. 

Majanduskriisis sipleva Kreeka inimestel ei ole enam raha avaliku sektori töötajatele endisel viisil altkäemaksu maksta, teatas ametnike kuritarvitusi uuriv Leandros Rakintzis Reutersile.
 
Kreeka on aastaid võidelnud vohava korruptsiooni vastu ning korruptsioon on seganud maksukogumist ja majandusreforme.
 
Kreeka majanduskriisi süvenedes on üha rohkem kreeklasi olnud sunnitud tõdema, et neil ei ole enam raha anda kalli traditsiooni järgi ametnikele raha sisaldav ümbrik ehk fakelaki, rääkis oma aastaraporti avaldanud Rakintzis.
 
„Majanduskriis ei ole korruptsiooni iseenesest vähendanud, aga see on alandanud korruptsiooni hinda,“ ütles Rakintzis intervjuus Skai TV-le. „Ametnikud on oma hinda alandanud.“
 
Ajalehele Pro Thema ütles Rakintzis, et tõsiseid korruptsioonikuritegusid ei ole, sest märkimisväärseteks kuritarvitusteks ei ole raha.
 
Rakintzise raporti järgi oli korruptsioon eelmisel aastal levinuim tervishoius ja maksukogumisel. Uuritud 1403 korruptsioonijuhtumist 393 on üle antud prokuratuurile. Kõige raskemates kuritegudes on süüdi maksuametnikud ja aastatepikkuse töökogemusega juhtivad ametnikud.
 
Allikas: Delfi