Jaanuar 2012

Olulisemaid korruptsiooniteemalisi uudiseid detsembrist ning jaanuarist.

Ühingus toimunud

Kolm fraktsiooni ei ole veel otsustanud Riigikogu eetikakoodeksi osas
Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatus on saanud vaid Riigikogu SDE fraktsiooni positiivse vastuse üleskutsele parlamendierakondadele asuda välja töötama Riigikogu liikmete käitumiskoodeksit.
 
Avalik kiri Riigikogu liikmetele (09.12.2011) ja SDE fraktsiooni vastus

Lugupeetud Riigikogu fraktsioonide esimehed ja liikmed! Ühing Korruptsioonivaba Eesti (KVE) pöördub Teie poole ettepanekuga, et Riigikogu rakendaks senisest rohkem enesekontrolli ja koostaks Riigikogu liikmete käitumiskoodeksi.

 

Transparency Internationalist

Esimene Taani korruptsiooniuuring näitab, et salajane poliitiline finantseerimine avab uksed skandaalidele

Esimene Taanis läbi viidud riiklike institutsioonide korruptsioonialane uuring tõstab esile, et riigi potentsiaalselt suurimaks korruptsiooniriskiks on läbipaistmatus erakondade ning parlamendikandidaatide finantseerimisel.

Kodanikuaktiivsus Venemaal kasvab

Paljudes riikides on korruptsioon üks peamisi poliitilise ebastabiilsuse põhjuseid. Peale riigiduuma valimistulemuste tõepärasuse kahtluse alla sattumist seisavad  Venemaa ametivõimud silmitsi vihaste tänavaprotestidega. 

 

 Teised korruptsioonist

Elamislubadega kauplemise tagamaid asub uurima Riigikogu erikomisjon, SDE 10.01.2012

Riigikogu põhiseaduskomisjon toetas täna Keskerakonna fraktsiooni ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ettepanekut moodustada parlamendi erikomisjon elamislubade andmise ja sisserände kvoodi suurendamisega seotud asjaolude väljaselgitamiseks.

 

Vaher: kriminaalpolitsei peab jõudma kvaliteedilt uuele tasemele, Siseministeerium 05.01.2012

Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul on aasta algul taastatud keskkriminaalpolitseil tänavu rohkem võimalusi tehnilise baasi uuendamiseks, struktuuride tugevdamiseks ja motivatsioonisüsteemi rakendamiseks, mis peab aitama kriminaalpolitsei kuritegude vastases võitluses kvaliteedilt uuele tasemele.