Euroopa Parlamendi liikmekandidaadi deklaratsiooniga liitumine

Ühing Korruptsioonivaba Eesti kutsub kõiki europarlamendi valimistel kandideerijaid liituma deklaratsiooniga, mille kaudu näitab kandidaat valmidust tegutseda läbipaistvalt ja aktiivselt edendada õiglast ning väärtuspõhist Euroopa Liitu. Leiame, et liikmekandidaadid peavad järjepidevalt tegutsema selle nimel, et suurendada usaldust Euroopa Liidu kui institutsiooni vastu. Saadikul tuleb eelkõige alustada enda tegudest.

 

Seekordseteks valimisteks on Transparency Internationali Euroopa Liidu (TI EU) esindus koostöös 24 Euroopas tegutseva Transparency Internationali ühinguga koostanud järgneva deklaratsiooni.

 

Parlamendisaadikuna luban, et...

 

1. Tegutsen eetiliselt ja läbipaistvalt. Selleks avalikustan kogu informatsiooni hüvitiste kasutamise kohta, kohtun vaid registreeritud lobistidega ning avalikustan nendega kohtumised vastavas e-registris.

2. Ei asu pärast saadikuvolituste lõppemist ja üleminekutoetuse saamise ajal tööle ühegi EL-i läbipaistvusregistris oleva lobiorganisatsiooni heaks.

3. Toetan iseseisva eetilise järelevalve institutsiooni loomist, mis tegeleks huvide konflikti, nn pöördukse efekti ja lobitöö läbipaistvuse seirega.

 

Seni liitunud kandidaadid on:

Yoko Alender (Eesti Reformierakond)

Triin Saag (Eesti 200)

Andrei Korobeinik (Eesti Keskerakond)

Vadim Belobrovtsev (Eesti Keskerakond)

Peep Mardiste (Erakond Eestimaa Rohelised)

Hanno Pevkur (Eesti Reformierakond)

Raimond Kaljulaid (üksikkandidaat)

Triin Toomesaar (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)

Züleyxa Izmailova (Erakond Eestimaa Rohelised)

Airis Meier (Eesti Reformierakond)

Indrek Tarand (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)

Tarmo Kruusimäe (Isamaa)

 

Deklaratsiooniga liitumiseks täida järgnev vorm:

 

Please find below who has already signed