Putini ukaasiga tagatakse korruptsioonist teatanutele riiklik kaitse ja tasuta õigusabi

02.04.2013

 Venemaa president Vladimir Putin kirjutas teisipäeval alla ukaasile, mille järgi antakse kõigile, kes teatavad ametnike korruptsioonijuhtumitest, riiklik kaitse ja tasuta õigusabi.

Venemaa presidendi administratsiooni ülem Sergei Ivanov täpsustas RIA Novostile, et anonüümseid teateid korruptsiooni kohta vastu võtma ei hakata. Ivanovi sõnul lendavad sellised teated kohe prügikorvi, vahendab Lenta.ru.


Ivanov rääkis ka ametnike tulude ja kulude deklareerimise korrast. Kulude üle peavad Vene ametnikud arvestust pidama alates sellest aastast. Ivanovi sõnul on deklaratsioonide esitamise tähtaega pikendatud 1. juulini ehk kolme kuu võrra. Enamik ametnikke on Ivanovi sõnul deklaratsioonid juba esitanud ja tähtaega pikendatakse üleminekuperioodi tõttu, et võimaldada ametnikel välismaal asuvatest arvetest vabaneda.


Ivanov lisas, et need ametnikud, kes ei deklareeri välismaal asuvat vara, tuleb vallandada. „Kinnisvara omamist välismaal ei keelata, aga deklareerija on kohustatud selle ära näitama koos rahaga, mille eest ta selle omandas. Selle nõude täitmata jätmise eest kehtestatakse selge karistus – vallandamine usalduse kaotuse tõttu,“ selgitas Ivanov.


2012. aastal esitasid ametnikud Ivanovi sõnul üle 1,3 miljoni deklaratsiooni 2011. aasta kohta. Neist on kontrollitud 211 000 ja avastatud umbes 16 000 rikkumist. Presidendi abi Jevgeni Školovi sõnul on kontrolli tagajärjel vallandatud 322 inimest, kelle hulgas on kõige kõrgema taseme ametnikke, näiteks eriolukordade ministeeriumi kindraleid.

Allikas: Delfi