Michali ja Lillo kriminaalasja raames on uuritud ka tunnistajate pangakontosid

23.08.2012

Kas tunnistajate pangakontode väljavõtete tegemine on õigustatud, ei kommenteerita. 

Reformierakondlaste Kristen Michali ja Kalev Lillo kriminaalasja raames tunnistajana ütlusi andma läinud inimesed on imestanud, kui vastas istuv uurija on võtnud kaustast tunnistaja pangaväljavõtted ning uurinud, miks on inimene arvele pannud 10 000 krooni või miks on tema sugulane kandnud talle üle mõnisada krooni.

 

Kontoväljavõtete kohta pole siiski kõigilt tunnistajatelt küsitud või vähemasti pole kõigile neid näidatud. Mõnelt tunnistajalt on ka lihtsalt vestluse käigus päritud, kas ta on annetusi teinud ja millistest tuludest. „Küsimused olid sellised, mis on avalikest andmetest teada ja kergesti leitavad,” märkis üks tunnistaja, kuid keeldus pooleli olevale uurimisele viidates pikemalt peatumast küsimustel, mida temalt täpsemalt uuriti.

 

Eesti Päevalehe andmetel on tunnistajatena üle kuulatud üle 30 inimese. Tegemist on Reformierakonna liikmetega, kelle annetused kajastuvad annetuste registris. Suurärimehi nende seas pole, küll aga on väidetavalt tegemist keskmisest jõukamate inimestega.

 

Allikas: EPL Online