Kolm fraktsiooni ei ole veel otsustanud Riigikogu eetikakoodeksi osas

13.01.2012

 

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatus on saanud vaid Riigikogu SDE fraktsiooni positiivse vastuse üleskutsele parlamendierakondadele asuda välja töötama Riigikogu liikmete käitumiskoodeksit.

Eelmise aasta 9. detsembril, rahvusvahelisel korruptsioonivastasel päeval, saatis Korruptsioonivaba Eesti neljale parlamendierakonnale ja Riigikogu juhatusele kirja ettepanekuga asuda koostama Riigikogu liikmete käitumiskoodeksit. Ainsana on vastanud SDE fraktsioon, kes kinnitas, et SDE fraktsioon toetab ettepanekut igakülgselt. Fraktsiooni aseesimehe Indrek Saare allkirjastatud vastuses seisab: “Meie riigi korruptsioonivastane tegevus pole jäänud enam mitte seadusandluse ega ka karistuspoliitika taha, vaid takerdunud just kõrgema poliitilise võimu tahtesse, näha korruptsiooni, eriti selle poliitilist värvingut, kui tõsist ohtu ühiskonna moraalitaseme kujundamisel.”

Korruptsioonivaba Eesti ootab ka Reformierakonna, Keskerakonna ja IRLi fraktsioonide seisukohti Riigikogu liikmete eetikakoodeksi väljatöötamise kohta.