Koolitusseminarid teemal "Korruptsiooni ennetamine kohalikus omavalitsuses"

17.10.2011

 

Lugupeetud kohaliku omavalitsuse esindaja!

Ühing Korruptsioonivaba Eesti kutsub Teid koolitusseminarile „Korruptsiooni ennetamine kohalikus omavalitsuses“, mille eesmärgiks on pakkuda praktilisi juhised korruptsiooni äratundmiseks ning ennetamiseks.  Koolitused toimuvad 9. novembril Tartus kell 9.50.-13.50,23. novembril Jõhvis kell 9.50-13.50, 7. detsembril Pärnus kell 9.50-13.50 ning 20. jaanuaril Tallinnas kell 9.50-13.50.

Koolitusele ootame eelkõige vallavanemaid, abivallavanemaid, vallasekretäre, volikogu esimehi ning revisjonikomisjoni esimehi.

Koolitustel kõnelejad

Riigikontroll  teostab kohalike omavalitsuste auditeid ning kontrollib, kuidas riik ja kohalikud  omavalitsused on maksumaksja raha kulutanud ning mida selle eest pakkunud.

Kaitsepolitseiamet menetleb raskeid korruptsioonikuritegusid.

Politsei- ja Piirivalveamet menetleb kohalike omavalitsuste korruptsioonijuhtumeid.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on mittetulundusühing, mille eesmärk on juhtida ühiskonna tähelepanu avalikus ja erasektori korruptsiooniilmingutele. KVE on rahvusvahelise korruptsioonivastase liikumise Transparency Internationali esindaja Eestis.

Programm

9:50 – 10:00        Kogunemine, registreerumine ja tervituskohv

10:00 – 10:20      Tervitussõnad ja projekti tutvustus - Asso Prii, Ühing Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht.

Sissejuhatus

Sissejuhatav tutvustus kohalikke omavalitsusi ohustavatest korruptsiooniriskidest. Korruptsiooni ennetamise olulisus ja korruptsiooniga kaasnevad probleemid. Kuidas vältida korruptsiooniohtlikke olukordi ning mida teha korruptsiooni ennetamiseks. Juttu tuleb ka uuest korruptsioonivastasest seadusest ning selle mõjust kohalikele omavalitsustele.   

10:20 - 11:20       Korruptsiooniohust kohalikes omavalitsustes - Riigikontroll

11:20 - 12:20       Korruptsioon ja ametialased kuriteod – Kaitsepolitseiamet või Politsei- ja  Piirivalveamet

12:20- 12:35 Kohvipaus

Dilemmaolukordade arutelu

Hüpoteetilised olukorrad ning arutelu, kuidas oleks õige mingil konkreetsel juhul käituda. Milline tegutsemine on käsitletav korruptsioonina ja milline mitte? Ekspertide kommentaarid ja nõuanded.

12:35 - 13:45       Dilemmaolukordade esitlemine ning arutelud esinejatega – Riigikontroll, Kaitsepolitseiamet või  Politsei- ja Piirivalveamet. Vestluste moderaatorid – eetikaekspert Aive Pevkur või Ühing Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Asso Prii.

13:45 - 13:50       Lõppsõnad

Lisainformatsiooni meie organisatsioonist leiab siit: www.transparency.ee

Koolitusseminar on osalejatele tasuta! Registreerimine on avatud alates 17. oktoobrist. Osalejate arv on piiratud! Lisainfo telefonil: 611 6020

 

Registreerumine Tartu koolitusele on lõppenud! 

Registreerumine Jõhvi koolitusele on lõppenud!

Registreeru Pärnu koolitusele siit

Registreeru Tallinna koolitusele siit