06.05
2014

Linnamäe annetas IRLile vahetult enne apteegiseaduse hääletamist

Riigikogu menetleb eelnõu, mille vastuvõtmine on ravimi- ja ajakirjandusärimehe Margus Linnamäe huvides - sellest on kirjutanud varem Äripäev ning täna keskendub teemale ka Eesti Päevaleht.

22.04
2014

Parteide reklaamikulud võivad saada piirid

Täna oli riigikogus esimesel lugemisel sotside algatatud erakonnaseaduse täiendamise eelnõu, mis piirab erakondade iga-aastaseid kulutusi reklaamile 500 000 euroga.

22.05
2013

Põhiseaduskomisjon annab parteide rahastamismuudatused riigikogule üle

Parlamendi põhiseaduskomisjon annab neljapäeval riigikogu menetlusse pikalt ette valmistatud eelnõu, mis muudab erakondade rahastamise ja järelevalve põhimõtteid.

28.02
2013

Erakondade rahastamise aruandlus muutub veebipõhiseks

Riigikogu kinnitas täna hommikul põhiseaduskomisjoni algatatud erakonnaseaduse muudatused, mille järgi muutub erakondade ja valimisliitude rahastamise aruandlus veebipõhiseks.

19.02
2013

Selgusid 2012. aasta parim ja halvim seadus

Komisjon avalikustas täna mulluse parima ja halvima seaduse nominendid, mis Teenusmajanduse Koja eestvõttel selgitati välja teist aastat järjest.

20.11
2012

Justiitsministeerium hakkab ette valmistama parteide rahastamismuudatusi

Parlamendi põhiseaduskomisjon kiitis täna heaks erakondade rahastamise ja järelevalve süsteemi muutmist käsitlevad seisukohad, mille alusel peab justiitsministeerium hiljemalt märtsi alguseks kokku panema eelnõuprojekti.

13.11
2012

Põhiseaduskomisjon jätkab erakondade rahastamismuudatuste arutamist

Parlamendi põhiseaduskomisjon lükkas täna erakondade rahastamise ja järelevalve süsteemi muutvate ettepanekute kinnitamise taas nädala võrra edasi.

08.11
2012

Komisjon: rahastamisreeglite rikkumisel on kriminaalkaristus äärmine abinõu

Parlamendi põhiseaduskomisjon on jõudnud seniste arutelude käigus seisukohale, et erakonnaseaduses ette nähtud rahastamisreeglite rikkumise eest tuleb ette näha küll efektiivsed sanktsioonid, kuid kriminaalkaristuse võimalus peaks olema vaid erandjuhtudel kasutatav äärmine abinõu.

08.11
2012

Põhiseaduskomisjon kaldub toetama ettevõtete annetuste lubamist

Parlamendi põhiseaduskomisjon suhtub pigem pooldavalt ettepanekusse lubada juriidilistel isikutel taas erakondadele annetada.

31.10
2012

Jüri Adams: Erakondade rahastamisest läbi aegade

Endine Riigikogu liige ja üks Eesti põhiseaduse autoreid annab ülevaate Eesti erakondade rahastamise lähiajaloost ja praeguse süsteemi kujundanud muudatustest.

26.10
2012

Asso Prii: sõnumitooja hukkamine võimuerakonna poolt on kummastav

Ühenduse Korruptsioonivaba Eesti juht Asso Prii sõnul tekitab Reformierakonna otsus Silver Meikar parteist välja visata kõhedust.

26.10
2012

Reinsalu: probleem pole uurijates, vaid poliitikutes

IRL-i esimehe sõnul ei ole mõeldav, et justiitsministri uurimine lõpetatakse ilma kommentaarideta.

25.10
2012

Toomas Hendrik Ilves: parteide keelatud rahastus toogu kriminaalkaristuse

President Toomas Hendrik Ilves räägib Postimehe arvamusportaalile, et prokuratuuri otsus Reformierakonna rahastamisskandaali uurimisest loobuda ei ole kellelegi patulunastuskiri. Tema sõnul tuleb taastada selge, tegelikkuses rakendatav kriminaalkaristus keelatud annetuse vastuvõtmise, aga samuti tegemise eest.

25.10
2012

Uus seadus muudab erakondade rahastamise aruanded veebipõhiseks

Riigikogu asub menetlema eelnõu erakonnaseaduse muutmiseks, millega muudetakse erakondade ja valimisliitude rahastamise aruandlus veebipõhiseks.

19.10
2012

Ojasalu: seaduseaugud ärgitavad poliitikuid edasistele rikkumistele

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe Ardo Ojasalu hinnangul kinnitas Reformierakonna rahastamise kriminaalasja lõpetamine, et Eesti õiguskorras on väga suuri probleeme, mis omakorda ärgitab poliitikuid rikkumisi toime panema ka edaspidi.

17.10
2012

Parteide rahastamise eelnõule võib viimase lihvi anda justiitsministeerium

Parlamendi põhiseaduskomisjon paneb lähiajal erakondade rahastamise süsteemi ja järelevalvet puudutavatest ettepanekutest kokku esialgse eelnõuprojekti, kuid soovib saata selle viimase lihvi saamiseks ja seejärel valitsuse kaudu algatamiseks justiitsministeeriumile.

16.10
2012

Korruptsioonivaba Eesti: rahastamisskandaali uurimine kinnitas probleemi tõsidust

Ühing Korruptsioonivaba Eesti leiab, et Reformierakonna varjatud rahastamise uurimise lõpetamise materjalidest on võimalik järeldada, et probleemid erakondade rahastamises eksisteerivad ning nende lahendamiseks on vaja astuda põhimõttelisi samme.

27.09
2012

ERJK: Keskerakonna kaasus viitab vajadusele erakonnaseadust muuta

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) teeb Keskerakonna ja OÜ Midfield laenusuhetest tingitult riigikogu põhiseaduskomisjonile ettepaneku muuta erakonnaseadust parteide võlgnevusi puudutavas osas.

11.09
2012

Maruste loodab rahastamissüsteemi eelnõuni jõuda oktoobri lõpuks

Parlamendi põhiseaduskomisjoni reformierakondlasest esimees Rait Maruste avaldas lootust, et komisjonil õnnestub erakondade rahastamise süsteemi ja järelevalve teemalised ettepanekud eelnõuks vormida oktoobri lõpuks.

10.09
2012

Juristid kutsuvad riigikogu seadma parteide rahastamismuudatusi prioriteediks

Eesti Juristide Liit kutsus parlamenti seadma algava poliitikahooaja prioriteediks erakondade rahastamise korrastamist ning märkis, et kui probleeme ei suudeta selle tööaasta jooksul lahendada, tuleks kaaluda rahvale eelnõude algatamise õiguse andmist.

Lehed