09.03.2015

4. aprillil algab taas Mubaraki ja poegade korruptsiooniprotsess

Kordusprotsess korruptsioonis süüdistatava Egiptuse ekspresidendi Hosni Mubaraki ja tema kahe poja üle algab 4. aprillil, teatas täna kohtuametnik.

Egiptuse kassatsioonikohus tühistas jaanuaris Mubaraki süüdimõistmise korruptsioonis ning andis korralduse uueks protsessiks ekspresidendi ning tena poegade Alaa ja Gamali üle.

Alama astme kohus mõistis Mubarakile kolme- ning tema poegadele nelja-aastase vanglakaristuse presidendipaleede hoolduseks ette nähtud 14 miljoni euro väidetava väljapetmise eest. Alaa ja Gamal vabastati jaanuaris, Mubarak viibib endiselt sõjaväehaiglas.

Mullu novembris loobus Egiptuse kohus Mubarakile esitatud mõrvasüüdistustest ning mõistis õigeks tema seitse endist julgeolekujuhti, teiste seas siseminister Habib Al-Adly. 86-aastane Mubarak mõisteti 2012. aastal seoses meeleavaldajate tapmisega eluks ajaks vangi,kuid apellatsioonikohus tühistas otsuse ja määras kordusprotsessi.

Mubarak kukutati 2011. aasta veebruaris pärast 18 päeva kestnud ülestõusu, mis lõpetas tema kolm kümnendit kestnud võimu ning vallandas kaootilise perioodi, mis viis eelmisel aastal tema islamistliku eelkäija Mohammad Morsi tagandamisele.